Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Jonida Maliqi - Larg Teje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Teje".
3. Video është e këngës "Larg Teje", por nuk këndohet nga Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jonida Maliqi - Larg Teje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Teksti:

Armand Trebicka

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2002

Komente

Asnjë Koment

01/11/2002

2002-10-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Larg Teje" kënduar nga Jonida Maliqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Retno - Larg Teje

Retno:
Kejt momentet qe ti dhash sum lon sot mu kthy permas
edhe pse me veten flas, ku jom nis me zemer t'plast
e ku jom kon deri tash, a ka pas mo naj shkas
a ka pas sen qe s'tdhash e ti ku mete tash
po du mu nal e met fal, po sjom aj djal
qe dikur dikush me dikon tsheh edhe t'nal
me t'vet a mke pa ose mo ake dal
po thojn zemrat jan nal shpesh jon ngri e jon kall
vi verdall me vujtje tash po endna
skom faj qe hala t'ndjej mrenda
po thojn qe sjetohet me rrena
faji so jetim ksaj here e ka zemra
po provoj veq me ndrru e me shku me harru
qa spo du me pranu e mu hek e mu largu
se veq varrat qelen ma shum ka dhimbje
sun pot shoh n'sy kur ti pom rren mas shpine

Ref:
nuk po du me t'lon asniher vet
po du gjith une me kon me ty
nuk kom dasht me kon une larg teje
po ti zemren ma ke thy

Specialist:
Qe don me dit jo malli sem ka mar
bile mos kerko as falje se nuk muna me ta fal
ke pas ven po ske lon ven n'zemer tem
e di sa t'dhem ,po qado qe kalon nuk o faji jem
pe thom apet o veq faji yt qe na 2 sot nuk jena
une sjom keq bile shum ma mir po ndjehna
sa i perket per ty , as nuk du me ni
ke tentue mem shkatrrue kur un t'dhash dashni
beso kom menu me t'majt ngat , edhe me ti dhon ty tonat
amo ti mo sje e njojta, qudi senet qysh ndrrojkan
e qdo nat, malli mo nuk t'len rahat
ty t'dhem edhe kur flen edhe nese se pranon prap
nuk bon asnjo si un per ty dikur,
secili ka 1 zemer a ti n'ven t'saj ki gur
jom kon keq ma perpara e mo so tu ma ni
nese ti je e ftoft bor, un jom antartik

Ref:
nuk po du me t'lon asniher vet
po du gjith une me kon me ty
nuk kom dasht me kon une larg teje
po ti zemren ma ke thy

Vaxi - Larg Teje

Un do hec esdo ndaloj me kurr
Ndjenjes per ty un do ti vej nje gurre
Fatin tim un do ta kerkoj
Per dike me nuk duhet te mendoj

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje

Ka filluar shpirti im te qesh
Dhe ndjenjat tani po me japin shprese
Zemra ime nj tjetr do te doje
Dhe lojen tende shpejt dota Harroje

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje

Toqkat - Larg Teje

Edhe ate djal e ledove, e le me lot ne sy,
mendova se ta fali por per mu qdo gje u kry,
e Thojshe te dua, t'kam zemer, loqk e tjera sene,
E une t'kam besu nuk kam pas tjeter mendje,

e Fjalet qe mi ke than mu copy paste i the ati,
pe shoh qe je pendu, me lot tu kan mbush dy sy,
I kujtuj ditet kur jeten bashk e enderrojshe,
por ti enderen e shlyve e tradhetin e shijojshe,

Tasht shijo vetmin shiko sa te vran tradhetia,
Dashnin qe mujte me pas sot ta ka shly vetmia,
E gjith ato net qe syt me lot me kan mbet,
dua ti harroj, dua ti shlyj nga kjo jet..

Ato lote tasht jan ngri, sikur gurri jan bah,
sod dua me shkel nuk je ti per mua mah,
e Thojn se tradhtin ti te zez e kishe pas
e une tash e tutje po du met lan permas

ref. Ditet jan shekuj kur me ty nuk jam
netet jan vite kur pran nuk te kam
oret jan muaj kur zerin nuk degjoj
minutat jan jav kur syt s'mund ti shikoj...

Edhe pse jeten time ftyra jote ma ka nxi,
se mohoj qe t'kujtoj, e kam ndjenja per ty,
po nuk jan ato ndjenja te njejta si dikur,
se emrin tend une ma sdu me ni m kurr.

Tasht me lajmrohesh e me lutesh mua per kthim,
por zemra e coptuar nuk e ka ate qellim,
nese kete keng ti nje dit e ndegjon,
syry yt do te fillon te loton,

do ta kuptosh se qka ke gabu e per qka kerkojshe falje,
do te kuptosh se per ty ma nuk ka rrugdalje...
krejt qka pata ne zemer ne kete keng po e qes,
kujtimi per ty gjithmon ne zemer do te mbes...

te deshiroj jet te lumtur dhe fat ne dashuri,
e fjala e fundit Lamtumir eshte e shkrume per ne te dy...

ref. Ditet jan shekuj kur me ty nuk jam
netet jan vite kur pran nuk te kam
oret jan muaj kur zerin nuk degjoj
minutat jan jav kur syt s'mund ti shikoj...

Koha shpejt kalon, bashk me koh ndryshojn senet,
edhe pse dje t'kam desht, sod fillun tjera mendjet,
Dua nga zemra, nga mendja ty me të hjek,
dua kur te zgjohem në mengjes të zgjohem i qet.

Të mendoj për tjera sene se ty të lash mbas,
dua kur te shoh në qytet koken mos me kthy permas,
kur ta ndegjoj zërin dua mos ta lypi ftyren
se ajo ftyra jote e ka mar të zez ngjyren.

Dua të jetoj i qet me ate qe Zoti e ka shkru,
Dua të jetoj i lumtur me atë qe u rrit per mu,
Nje ditë ki me than ku është ai qe me deshti,
unë do të shikoj në qiell edhe vetem do të heshti,

Do t'më kujtohen senet me ty, po malli s'do t'më mer,
Do t'jetoj me dikon qe me don e nuk me len në ter,
Unë do ti mbylli syt dhe të kalumen e harroj,
Unë sjam asi tipi qe dikon e lendoj...
Afrore Halili

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet