TEKSTESHQIP

Jonida Maliqi
Ti
Lyrics

Dielli ndezi zemren time, zjarr.
Ti me jep arsye te jetoj.
Ti vjen dhe me rremben, si uragan.
Ti, je ai qe dua te besoj.

Je ti dhe shpirti mbushet me pasion.
Je vetem ti, pa fund, kjo jete le te vazhdoje.
Jo nuk ndaloj.
Endrra te embla me dhuron.
Per mua, ti jeton, per ty, une jetoj.

Ti rrefen te gjitha ne nje fjale.
Qiellin prekim bashke, ti me kupton.
Ti vjen edhe me mbron, si perendi.
Ti, je ai qe jeten i besoj.

DËRGOI:
INFO
Komponimin dhe orkestrimin e kreu Kledi Bahiti, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Olti Curri.