Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julka - Amin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  25

Ëndërrova ndjenjën të gjej
nuk ka natë humbur shpirt që nuk të ndiej
veten time nuk e kuptoj
nuk dihet qfar më ndodh qfar të pranoj
dua që në netët përher
puthjet e pa fund në shpirtin tim të flen
nuk e di ti a më kupton
e ndiej shpirtin tim po më bekon

(ref)
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin më në fund të gjeta ty shpirti im
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin të puth çdo nat të puth çdo ditë

Të vërtetën ndava me ty
kjo është e fshehta jonë dhe ti e di
jo mos më thuaj që nuk kupton
zemra don nuk pyet, rreh tak dhe larg shkon
ti je shoqja ime më e mirë
ta dish që unë dua kam shpirtin e lir
e them dhe e rithem përsëri
falë zotit që unë gjeta bekim në dashuri

(ref)
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin më në fund të gjeta ty shpirti im
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin të puth çdo nat të puth çdo ditë

lalalaaa... najna najna ...
të puth çdo nat të puth çdo ditë
shumë mirë tani e di që e humbur jam me tyyy
me fjal nuk ka qa të tregoj të dua them për ty
buzët bashkojm shum lagr të dy shkojm
me botën tonë që ekziston
shikimet fjalët trupi gjithçka
bekimin e zotit çdo ditë kam

(ref)
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin më në fund të gjeta ty shpirti im
amin amin amin më në fund të gjeta ty dashuri
amin amin amin të puth çdo nat të puth çdo ditë

(meo meo meo)


Ky tekst u dërgua nga Dona & HesaJulka
Publikimi: 03/10/2004
Festivali: VFM 2005
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Julka - Amin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amin".
3. Video është e këngës "Amin", por nuk këndohet nga Julka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Julka:


Komente 0