A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Jurgen Kaçani & Febi Revolt - Babale  (Feat. Irgen Çela)


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/07/2019

2019-07-07T18:58:44

See Also

Febi Shkurti

Lyrics:

Jurgen Kaçani

Music & Arrangement:

Enis Mullaj

Video Production:

Four Infinit Production


Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale t'u befsha kurban

E shtruar tavolina gotat plot raki
Te mbledhur jemi sot mbledh me shoqerine
Hajde cuna goca nje dolli ta ngreme
Se po vjen babalja zjarr do digjet vendi

Ore pasha
Me flasin babale
Nuk di te kendoj
Por di te hedh valle
Party me shampanje
Party dhe me shkume
Cohu kerce
Briskun e kam une

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

O sa lezet ka sot zjarr po tundet vendi
Gotat shkojne me fund si babalja s'gjeni
Ndizet atmosfera kido ai vjen
O gjigant i jugut motherf**ker per cdo sen

Ore gjigant me thrrasin babale
Jam pëshkaqën ne dët
Behem ujk ne male
Lere muhabetin mos e zgjatni shume
Rakin e pi me eks makiaton pa shkume

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan


Lyrics submited by Rezart KryemadhiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019