TEKSTESHQIP

Jurgen Kaçani & Febi Revolt
Babale
Lyrics
(Feat. Irgen Çela)

Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale t'u befsha kurban

E shtruar tavolina gotat plot raki
Te mbledhur jemi sot mbledh me shoqerine
Hajde cuna goca nje dolli ta ngreme
Se po vjen babalja zjarr do digjet vendi

Ore pasha
Me flasin babale
Nuk di te kendoj
Por di te hedh valle
Party me shampanje
Party dhe me shkume
Cohu kerce
Briskun e kam une

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

O sa lezet ka sot zjarr po tundet vendi
Gotat shkojne me fund si babalja s'gjeni
Ndizet atmosfera kido ai vjen
O gjigant i jugut motherf**ker per cdo sen

Ore gjigant me thrrasin babale
Jam pëshkaqën ne dët
Behem ujk ne male
Lere muhabetin mos e zgjatni shume
Rakin e pi me eks makiaton pa shkume

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

Refreni: x2
Babale babale hajde mor aman
Babale babale t'u befsha kurban
Babale babale hajde mor aman
Babale bale bale djale kapedan

DËRGOI:
INFO
Më datë 7 Korrik 2019, Jurgen Kaçani & Febi Revolt publikojnë videoklipin "Babale", në bashkëpunim me Irgen Çelën. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Jurgen Kaçani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.
Renditja:
Top 200