Kastro Zizo
Kastro Zizo
Kastro Zizo
 • Emri i vërtetë:
 • Klevis Bega
 • Vendlindja:
 • Shqipëri
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 18 Maj 1984
 • Horoskopi:
 • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Kastro Zizo është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Origjinaliteti është arma e tij më e fortë. Ai është këngëtar, tekstshkrues, kantautor, prezantues televiziv; të gjitha në një emër, Kastro Zizo. Ai është një nga këngëtarët më interesantë dhe të veçantë të skenës shqiptare. Kastro Zizo është ndër artistët shumë të komentuar, qoftë për projektet e tij muzikore, por edhe për imazhin e krijuar në publik. Me një karrierë të gjatë disavjeçare, Kastro ka një repertor të gjerë këngësh, të suksesshme. E ka nisur karrierën e tij me grupin 2 Farm, me të cilët ka performuar për disa vjet, e më pas vazhdoi të performonte si solist. Kastro ka ardhur pranë publikut me zhanre të ndryshme muzikore, e krejtësisht origjinale.

“Emri im i vërtetë është Klevis Bega, dhe dua të përballem me këtë fytyrë të dytë që quhet Kastro”. E nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe. Ai e ndien veten si një 50-vjeçar, sepse i ka bërë të gjitha. Të paktën kështu thotë vetë. Në realitet apo me fantazi, mjafton që ka provuar gjithçka. Është Kastro Zizo, që në fakt emrin e ka Klevis, por që përveç familjarëve dhe miqve të afërt askush tjetër nuk e njeh me këtë emër. Dhe mesa duket tani i duhet të ndryshojë imazhin e djalit karagjoz, apo jo serioz.

Në Prill 2005, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Komplet Komplot".

Në Prill 2006, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Kuba Libra", në bashkëpunim me Sanchez.

Në Shtator 2006, Kastro Zizo merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Meny Mosi", në bashkëpunim me Rozana Radi.

Në Nëntor 2006, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Party", në bashkëpunim me Besmir Metani & Sanches.

Në vitin 2006, Kastro Zizo publikon albumin "Komplet-Komplot".

Në Shtator 2007, Kastro Zizo merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "666".

Në Nëntor 2007, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Gjinkalla Qe Dashurohet Ne 2070".

Më datë 7 Prill 2008, Daja Do publikon videoklipin "Ja Ke Fut Kot Plako", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Në Nëntor 2008, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Bashkeshort Ideal".

Në Dhjetor 2008, Kastro Zizo merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Chupa Chupa", në bashkëpunim me Zajmina.

Në Maj 2009, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Vaj I Kllounit".

Në Nëntor 2009, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "I Penduar".

Më datë 3 Prill 2010, Arbëresha Hajdari & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Burre Dhe Grua".

Në vitin 2010, Kastro Zizo publikon albumin "Ketri, Pula Dhe Njeriu".

Më datë 28 Korrik 2010, Lil Samee publikojnë videoklipin "M.F.", në bashkëpunim me Mc Kresha, Gentz, Dr.Mic, Lav'da, Kastro Zizo & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 16 Tetor 2010, Agim Poshka publikojnë videoklipin "Dita Ime Do Te Vij", në bashkëpunim me Kastro Zizo. Me këtë këngë, Agim Poshka marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në Dhjetor 2010, Kastro Zizo merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Gjinkalla (Remix)", në bashkëpunim me Blero & Klevis.

Në Dhjetor 2010, Kastro Zizo merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Mullaga".

Në Qershor 2011, Kastro Zizo merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Gjinkalla (Remix)", në bashkëpunim me Blero & Klevis.

Në Qershor 2011, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Superstar".

Në Nëntor 2011, Kastro Zizo & Mira Janji marrin pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Doruntina Dhe Kastro I Zi".

Në Qershor 2012, Shota Baraliu merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Liar", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Më datë 12 Qershor 2012, Viruss publikon videoklipin "Duart Ne Ajer", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Më datë 2 Korrik 2012, Artan Kola publikon videoklipin "Ra Faja", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Në Prill 2013, Kastro Zizo merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Pa Lule", në bashkëpunim me Young Zerka.

Më datë 13 Korrik 2013, Kastro Zizo publikon videoklipin "Silazh", në bashkëpunim me Tom Gillierion.

Më datë 13 Korrik 2013, Mery publikon videoklipin "Serisht", në bashkëpunim me Kastro Zizo.

Më datë 29 Mars 2014, Kastro Zizo & Elinara Shehu publikojnë videoklipin "Porno Days". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, De Vox, teksti u shkrua nga Kastro Zizo. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Kastro Zizo & Elinara Shehu marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Në Maj 2014, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ai Ajo", në bashkëpunim me Bora.

Më datë 10 Shtator 2014, Kastro Zizo publikon videoklipin "Papalove", në bashkëpunim me Young Zerka. Muzika e këngës u punua nga Kastro Zizo, Alandy, teksti u shkrua nga Kastro Zizo, Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 18 Nëntor 2014, Kastro Zizo & Amri Hasanlliu publikojnë videoklipin "Naten Kur Flija".

Në Nëntor 2014, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Vaj Medet".

Në Maj 2015, Kastro Zizo merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Eja Me Ne".

Në Shtator 2015, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "A Kam Une Ego".

Më datë 16 Nëntor 2015, Ingrit Gjoni & Rati publikojnë videoklipin "Ndale", në bashkëpunim me Kastro Zizo. Me këtë këngë, Ingrit Gjoni & Rati marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 19 Dhjetor 2015, Herodion & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Parfum".

Më datë 10 Qershor 2016, Kentina publikon videoklipin "Pse Ma Lodhe...", në bashkëpunim me Genti Lako & Kastro Zizon. Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Kastro Zizo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genti Lako.

Më datë 12 Korrik 2016, Faraoni G publikon videoklipin "Jepma Jepma", në bashkëpunim me Kastro Zizo. Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga Faraoni G, Kastro Zizo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 23 Dhjetor 2016, Kastro Zizo publikon videoklipin "My Ex", në bashkëpunim me Elinara Shehu. Muzika e këngës u punua nga Kastro Zizo, Zhaku, teksti u shkrua nga vetë Kastro Zizo, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox, Gramoz Kozeli.

Më datë 15 Shkurt 2017, Kastro Zizo publikon videoklipin "Maca", në bashkëpunim me Vin Veli.

Në Tetor 2017, Kastro Zizo & Rea Nuhu marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Pa Faj".

Më datë 14 Shkurt 2018, Kastro Zizo & Rea Nuhu publikojnë videoklipin "Dita Dites".

Më datë 11 Qershor 2018, Kastro Zizo & Tsunami publikojnë videoklipin "Kenga E Çajit". Teksti u shkrua nga Tsunami, Kastro Zizo. Për orkestrimin u kujdes Kachinari (Gjergj Kaçinari).

Më datë 5 Tetor 2018, Kastro Zizo, Eneda Tarifa & Robert Berisha publikojnë videoklipin "Çuna Dhe Goca". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 19 Tetor 2018, Jeta Faqolli & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Bashke". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli.

Më datë 2 Nëntor 2018, Sue & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Ajo". Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli.

Në Nëntor 2018, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Sonata E Gjumit".

Më datë 14 Shkurt 2019, Kastro Zizo publikon videoklipin "Culo", në bashkëpunim me John Tilio & Vinsmoker. Teksti i këngës u shkrua nga Kastro Zizo & John Tilio, ndërsa orkestrimi u punua nga Vinsmoker.

Në Maj 2019, Sue & Kastro Zizo marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Ajo".

Më datë 26 Tetor 2019, Bianca Junzell publikon videoklipin "Ne Të 2", në bashkëpunim me Kastro Zizon. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kastro Zizo.

Në Shtator 2019, Kastro Zizo merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Pema E Jetës".

Në Dhjetor 2019, Kastro Zizo merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Asaj".

Në vitin 2020, Kastro Zizo & Vinsmoker publikojnë albumin "Karantina".

Më datë 18 Shtator 2020, Brajan publikon videoklipin "Jemi Bashk", në bashkëpunim me Kastro Zizon.

Në Dhjetor 2020, Kastro Zizo merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Vallja E Jetes".

Më datë 3 Mars 2021, Alban Kondi, Bojken Lako & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Mono". Muzika e këngës u punua nga Alban Kondi, teksti u shkrua nga Alban Kondi & Kastro Zizo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Fabian Basha & Alban Kondi. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Qershor 2021, Alban Kondi, Bojken Lako & Kastro Zizo marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 me këngën "Mono".

Më datë 16 Nëntor 2021, Kastro Zizo publikon videoklipin "Mall Burri". Muzika e këngës u punua nga Kastro Zizo.

Më datë 24 Nëntor 2021, Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Hana". Teksti i këngës u shkrua nga Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo.

Në Dhjetor 2021, Kastro Zizo merr pjesë në Festivali I 60-Të Në Rtsh me këngën "Kujë".

Në Maj 2022, Visjan Ukcenaj & Kastro Zizo marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Hana".

Më datë 2 Qershor 2023, Shiny publikon videoklipin "Sytë E Tu", në bashkëpunim me Kastro Zizo & Frederik Ndocin. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Shiny, Kastro Zizo & Preç Zogaj.

Më datë 16 Qershor 2023, Kastro Zizo & Wendi Mancaku publikojnë videoklipin "N'ballkan".

Më datë 16 Qershor 2023, Kastro Zizo & Shiny publikojnë videoklipin "I Know You". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Kastro Zizo & Shiny.

Më datë 16 Qershor 2023, Kastro Zizo & Kejsi Jazxhi publikojnë videoklipin "Me Merr". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Kastro Zizo.

Më datë 16 Qershor 2023, Kastro Zizo & Flaka Krelani publikojnë videoklipin "Breeze".

Në Dhjetor 2023, Kastro Zizo merr pjesë në Festivali I 62-Të Në Rtsh me këngën "2073".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ALDOooo ALDOooo  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Kastro Zizo »

Komente 5