Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Kikiriku (Feat. Noga)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26


kikirik i vogel kikirik i madh
me thane, te thane, se lane
qe ditet e mija do te vinin dal nga dale
dhe ku me se fundi sollen vendin ku do piqej,
do digjej, mendoj se jepej shija e duhur apo flitej
po flitej per miljona apo dona
kerkoje veten tate te humnere bojna bojna
e thojna kerkojna ate qe se besojm na
e dime na si pime na e bojme si haxha SHQIPJA
fillon te dita e pare acari pi barin
kush hup me mua dije se kalon cari
a po me kupton apo si duket litari
dhe krahason sa kikirik eshte shqiptari

kikirik i vogel kikirik i madh.....

bie shi e djelli ka harru te dali
te gjith gezojne qe tja veve fajin shqiptarit
i dine 2 fjale kur skllaverohen tek tjetri
i thone pasqyres je mbreti
i thone pa ty nuk vle deti
e keshtu kalohen male male dhe kodra
me iken truri per norga
me fluturon mua mendja
oooo....
hajde korre hajde merre
hajde korre hajde bleje
u bon dhe ditet e mia
kur vendosem qe te iknim ne nga shpia
dhe me von ta bonim vija vija
aq a kishim ne fuqija
apo dija apo dija
ka ndodhur qe te vunim me pahir
ne ne pahirna

kikirik i vogel kikirik i madh je ti.....


Ky tekst u dërgua nga JuliKastro Zizo
Featuring: Noga
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/12/2010
Muzika: Kastro Zizo
Teksti: Kastro Zizo


Kastro Zizo - Kikiriku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kikiriku".
3. Video është e këngës "Kikiriku", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:


Komente 0