TEKSTESHQIP

Kastro Zizo
Kikiriku
Lyrics
(Feat. Noga)


kikirik i vogel kikirik i madh
me thane, te thane, se lane
qe ditet e mija do te vinin dal nga dale
dhe ku me se fundi sollen vendin ku do piqej,
do digjej, mendoj se jepej shija e duhur apo flitej
po flitej per miljona apo dona
kerkoje veten tate te humnere bojna bojna
e thojna kerkojna ate qe se besojm na
e dime na si pime na e bojme si haxha SHQIPJA
fillon te dita e pare acari pi barin
kush hup me mua dije se kalon cari
a po me kupton apo si duket litari
dhe krahason sa kikirik eshte shqiptari

kikirik i vogel kikirik i madh.....

bie shi e djelli ka harru te dali
te gjith gezojne qe tja veve fajin shqiptarit
i dine 2 fjale kur skllaverohen tek tjetri
i thone pasqyres je mbreti
i thone pa ty nuk vle deti
e keshtu kalohen male male dhe kodra
me iken truri per norga
me fluturon mua mendja
oooo....
hajde korre hajde merre
hajde korre hajde bleje
u bon dhe ditet e mia
kur vendosem qe te iknim ne nga shpia
dhe me von ta bonim vija vija
aq a kishim ne fuqija
apo dija apo dija
ka ndodhur qe te vunim me pahir
ne ne pahirna

kikirik i vogel kikirik i madh je ti.....

DËRGOI:
INFO
Për kompozimin dhe për tekstin u kujdes vetë artisti.