Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Ndonjehere  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti:

Timo Flloko

Muzika & Orkestrimi:

Voltan Prodani

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2009

2009-12-27T20:31:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndonjehere" kënduar nga Kejsi Tola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kejsi Tola i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

H3 - Ndonjehere

Me trup ishim afër, por shpirtat u ndan...
Ujin kishim afër, nga etja u tha...
Sa më shum u njohëm, u bëm më të huaj,
Kushdo që ka zemër, nuk mund te mos vuaj...
Dikur mundëm por nuk ditëm, e sot dim por s'mundemi më...
Dikur ishim e tër bota, sot në bot jemi asgjë...

(NDONJËHER) ndonjëher mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...
(NDONJËHER) mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

Me trup ishim afër, por shpirtat u ndan...
Ujin kishim afër, nga etja u tha...
Sa më shum u njohëm, u bëm më të huaj,
Kushdo që ka zemër, nuk mund te mos vuaj...
Dikur mundëm por nuk ditëm, e sot dim por s'mundemi më...
Dikur ishim e tër bota, sot në bot jemi asgjë...

(NDONJËHER) ndonjëher mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...
(NDONJËHER) mjafton një moment për ta harruar jetën krejt...
(NDONJËHER) jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

ndonjëher eeee
mjafton mjaftonnn një moment
NDONJËHER uuuuuuu yeahhh
NDONJËHER jeta nuk mjafton për ta harruar një moment...

Humus - Ndonjehere

Ndonjehere
Do te vij
Do te rri
Sdo te jem e aty

Ndonjehere
Do te flas
Me ju
Do tju pres e aty

Prane tokes
Afer qiellit
Ne zjarr

Ndonjehere
Do te vij
Do te rri
Sdo te jem e aty

Ndonjehere
Do tju rrefej
Per dic
Do te mbes e aty

Prane tokes
Afer qiellit
Ne zjarr


Më Shumë Këngë Nga Kejsi Tola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet