Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tv Klan - Ding Dong Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ding Dong" kënduar nga Tv Klan.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gili - Ding Dong

Më rrah zemra si këmbanat
ska sikur djelmoshat tanë
ding dong diridiridingding dong
Festa me këmbana në të gjitha anët
vijn franqezët, vijn anglezët, italianët
lakmojn flokt e mia, buzët si qershia më tregojn për dashurin
pas meje vijn
ata vijn vijn nuk e dijn, nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar

Ref:
Ding dong, ding ding dong
më rrah zemra si këmbana
më rrah sikur t’ish e marr
ding dong ding ding dong
ska sikur djelmoshat tanë
du ,dua djalin shqiptar

Nga rrezet e ktij dielli doket qielli
rritet druri me dy deg tosk e gegë
korcarë e kosovarë, tiranas e shkodrane
jo askund nuk ka si djelmoshat tanë
tjerët vijn vijn nuk e dijn se dashurin si margaritar
ja kam fal djalit shqiptar

Floricienta - Ding Dong

Todo lo que yo sone
Todo aquello que siempre tuve tan lejos
Y todo lo que espere
Todo lo siento con vos
con tus manos con tus abrazos tus besos
sobre mis labios de sol
solo ven a quedarte
entra en mi vida
siempre fui tuya asi
ya no dejes que nada pase nunca
nada que nos separe, baby
ding dong ding dong suenan campanas de amor
cuando tu estas cerca
ding dong ding dong y brilla mi corazon
porque estas conmigo
ding dong ding dong suenan campanas de amor
cuando tu estas cerca
ding dong ding dong y brilla mi corazon
porque estas conmigo
Estas en cada rincon
de mi mundo mis suenos
en mis deseos, en la senal del amor
que me muestre el camino
un camino distinto dulce y secreto
que llegue a tu corazon
no hay minuto del dia que yo no viva siempre pensando en vos
ya no dejes que nada pase nunca
nada que nos separe, baby
ding dong ding dong suenan campanas de amor
cuando tu estas cerca
ding dong ding dong y brilla mi corazon
porque estas conmigo
ding dong ding dong suenan campanas de amor
cuando tu estas cerca
ding dong ding dong y brilla mi corazon
porque estas conmigo
ding dong ding dong y brilla mi corazon
porque estas conmigo


Publikimi: 24/12/2019
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Rozana RadiMë Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente mbi këtë këngëTv Klan - Ding Dong
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ding Dong".
3. Video është e këngës "Ding Dong", por nuk këndohet nga Tv Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.