A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Kida - Rikthejm Na  (Feat. Mc Kresha)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  747

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/04/2014

2014-04-27T17:52:59

Featuring

Mc Kresha

Lyrics:

BimBimma

Lyrics:

Mc Kresha

Music & Arrangement:

Zzap And Chriss

Video Production:

Imagine Films

Participating in

Zhurma Show 2014

Participating in

Kosova Fest 2014

Participating in

SVFM 2014
Kida:
Shpraz e i mrapsht secili qast
Prej momentit qe nuk jena mo, bashk yeah
Prap, pe du prap se di tash a munet mu bo a smunet mu bo
Nese ndodh qe na kthehem prap ku kem,
Fjalt po mesin fjal, po du me nal po vet jan tu m`ndal

REF:
Ec pi rikthejm na, kujtimet qe i lam mrapa
Pe rikthejm na, ni t`ardhme ton,
A pi kthejm na prap krejt tmirat tjera
Nese nuk i kthejm na, ato nuk kthehen mo

Mc Kresha:
Hey boo, how u doing, fshi lot ska me vujt
Vi te ti nfund tmujt yeah si faktura e ujit
Isha ardh ma heret me mujt
Ksaj here ska me lujt
Zemra mu ka zbut
You play for keeps my boot, yeah
Sdu mu shty, du met pas per veti jo mu fry na
Per hater t`njani-tjetrit mu ritkthy, ah
Sdu met thy, veq me dashni met ushqy, ah
Fjalt qe sti kom thon, me ti rrefy
Rikthimi na te dy me ja nis prei fillimit
Kombinimi ma i miri une gjys ti gjini
Mos u bo kishe spo njihmi, rruges kur po shihmi
Ai shikimi n`syt e tu pe arsyeton qellimin
Fly si me shkel qilimin, ah what a feelin'
n`ajr po ta vrej gzimin, kur je me ma t'mirin
No more drama in my panorama
Ti ma ndreq filmin, po du maniana me ty n`pyjama me pa dillin

REF:
Ec pi rikthejm na, kujtimet qe i lam mrapa
Pe ritkthejm na, ni t`ardhme ton,
A pi kthejm na prap krejt tmirat tjera
Nese nuk i kthejm na ato nuk kthehen mo

Kida:
Ton jeten tem kom lyp diqka sikur ti
Thjesht tu menu qe nuk ka me gjet
Tash masi qe e pash qe mka dal perpara
Se di pse mdoket qe don me mu hek
Fjalt po mesin fjal, une i majta reni o tuat mi majt

Ec pi rikthejm na, kujtimet qe i lam mrapa
Pe rikthejm na, ni t`ardhme ton,
A pi kthejm na prap krejt tmirat tjera
Nese nuk i kthejm na ato nuk kthehen mo... no no no

Ec pi rikthejm na, kujtimet qe i lam mrapa
Pe ritkthejm na, ni t`ardhme ton,
A pi kthejm na prap krejt tmirat tjera
Nese nuk i kthejm na ato nuk kthehen mo...


Lyrics submited by MA.Ke-Cards (7)

2018-11-28 19:34:36
Ec pi rikthejm na
Kujtimet që i lam mrapa
Pe ritkthejm na
Ni t`ardhme ton
U krijua nga Fjoralba D....... 2018-10-28 10:06:29
Fshi lot s'ka me vujt
Vi te ti n'fun t'mujt
Yeah si faktura e ujt
Isha ardh ma herët me mujt
Ksaj here s'ka me lujt
Zemra mu ka zbut
2018-06-02 20:42:18
Pe rikthejm na, ni t`ardhme ton,
U krijua nga Ela (Kida) ♪☺♥ 2018-05-04 16:20:02
Shpraz e i mrapsht secili qast
qast Prej momentit
qe nuk jenamo, bashk
yeah
2018-04-28 14:00:01
Ai shikimi n`syt e tu
pe arsyeton qellimin
2017-11-23 16:59:07
Fly si me shkel qilimin,
ah what a feelin
n'ajr po ta vrej gzimin,
kur je me ma t'mirin
U krijua nga joker 2017-10-28 18:58:43
Ton jeten tem kom lyp diqka sikur tii
Thjesht tu menu qe nuk kam me gjet
Tash masi qe e pash qe mka dal perpara
Se di pse mdoket qe don me mu hek

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019