Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Nostalgji Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nostalgji" kënduar nga Klajdi Musabelliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hecky - Nostalgji

Kom nostalgji per at kohen e vjeter
Ku respekti u kon i madh
E parja u kon veq ni leter
N mahall n’a ka nxan
Dita naten,Nata diten
Tu lujt futboll nsokak
Tu ja prish kojshive rahatijen
Jom kon i ri po gjith i gatshem
Per sfida treja
Kena pas shum pak tmira
Po knaqsija e madhe
sa ni mal me heda
E Tash rinijaa sodit po
Jetojn n rjete sociale
I kan 100 tmira
Po apet egoja osht e madhe
Kom nostalgji per at kohen e vjeter
Ku kangt kan pas kuptim
Jo si ndit sodit
Te flliq kejt
Kimikin me leter
Si feel-iti
Trap reperat
Se sjapin emocion
Tekstet si nfillore
A un mencuri shkri nqa po thom
Kom nostalgji per ata dostat e vertet
Qe jan shkep 4 ant e botes
Veq me bo ni jet se m’a tleht
Se veshtirsit besom qe
Na kan shkatrru
Kena qellu tfort guri
Kto sfida i kena tejkalu

Reff
Pe shoh qe engjujt jon ka kajn
Jeta e ka shti shumicen
To turn beast mode on
Si bi pishmon deri diten qe des
Veq zoti munet mem gjyku
Per gabime t’mija
Qata po jetoj pa stres

Dans mon quartier
Jena international
Arab marokian turk shqiptar
Edhe worldwide
Jena kejt per njo
E njo per kejt deri
N’frymen e fundit
Kejt kan dal nevrop
Tardhmen me pas garantume
Edhe gjepat gjith plot
Secili pej dostav menon
Me bo kani zgjidhje
Bojn pun black and white
Veq mi gzu familjen nshpin e tyve
Mos u ngut dost meniher me paragjyku
Senet qe i kon kalu
Ti nuk munesh as mi paramenu
Sfidat ma t’rona sja jep zoti
Ati qe smunet mi perballu
Duhet me pas guxim e trimni
Se kthim mbrapa tani ski
Me randsi osht mos
Mu bo I keq o vlla
Se Pasunija ska
Qka tvyn kur je nshpirt fukara
Thojn kejt senet vin kadal dal
Me kohen
Amo nese s hec ti vet
Besom qe koha tani
Ty Tbllokohet
Nostalgji kom
Per at kohen si fmi
Se gajle skena pas hiq
E tash 100 halle i kena per mi kry

Aggro - Nostalgji

[Intro]
Yo Ky sen i dedikohet nanes
tem edhe kejt nanav ku do qe jon

E thom edhe per ata qe se kan pas rastin kurr me ju falenderu, se

[verse 1]
Jom kan fmi naiv shum i ri at koh senet
Mi kuptu ose mi dit
Ti jeten tane ki sakrifiku neve dyve
N’kushte t’mira me na rrit
Ne Mozartplatz, xhepat zbrazt
rrugt bore, ti me foshnje n’dore
tu shetit poshte perpjete
Qumsht me gjet
93ten n’mal kufinin ilegal tu e kalu
Jete ma t’mir tu ndjek,
diqysh, n’DDR ki perfundu
Mu kujtohet se kuptojshum
Stilin e jetes nomade
Ndrrimi hajmav për gjdo muj
Rutin kurr pa u ba rahat
Mam trego pse jem pa fat
Gjdo stine e re gjithe ka fillu me lot
vizita t’regullt ne kryq t’kuq i
Maj n’men si sot
Po prap pesha ma e madhe ka
Pushu mi kraht e tu
Shpesh rolin e dy prindve nikosisht
Ti e ki lujt
Trego ka e more forcen qysh ki mujt
Me kan e fort, me qendru
Shtat vjet t’plot, mu integru
N’fund me gjet leter n’post
Negativ andrra u sos
Endrra u sos?
Hë.. deportimi u vendos!

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

[Verse 2]
Mu rreqethet trupi saher
Qe kujtoj dimrin n’shatorr
Dy djem t’lazdrum n’sken
T’gabum tmerr film horror
E kujtoj naten e ftoht
Minus grad monoton se
Rryma u nal n’vizit jena dal
U kthym dikur te shpia
Kejt shatorri gati ish kall
Kan than jeta so fer
Po ty qysh mujti me
T’trajtu kit mnyr o mister
Sa sfida dhe pengesa
Para kamve ti ka gju
Gjdo femen n’pozit tane
Besa moti ish dorzu
Saher na t’kena shajt
Saher t’kena fajsu
T’kena ba me kajt
Po ti prap kurr sje anku
Ke pas 1000 arsye
Mi kap teshat mu largu
Po mbretneshes i ka hije
Deri n’fund me luftu
E kto vargje une i thuri
Me plot mall e nostalgji
Edhe pse jen kan te shtira
Krejt i dha kohen me kthy
Me shum mund i nali lot
Ti je arsya kush jom sot
Na dergove ti ni engjull
Faleminderit shum o zot

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

[verse 3]
U kan rrug e shtir
E gjat, shkretir e that
Po me shum mund ne fund
Arritum me kalu ket faze
Se shum mila n’jete duhet
Me ec me gjet dikur oaze
E respektin qe e kem
Per ty gjith ka me kan pa mas
ti je lidhja ma e fort
N’zinxhir femen me klas
As nuk ka gru ne bot
Qe venin ton
Ne zemren tem e zavenson
Pa e tepru ti je njo në Million
Me t’vertet per mu je mrekullia e tetë
As pak nuk osht e let
me kan femen ne boten e mashkullit
Ku pritjet Nga ni femen
Ngriten shtohen pa limit
Mos ta nin se nuk je vet
Une t’kuptoj, plus t’mirat
qe i ki ba per neve kurr nuk
Ti harroj, e nese
Kaniher deshtoj me shpre
Mirnjohjen tem ose dashni
Kerkoj falje qe mashtrohem
Me do sene pa rendsi
Se kto gjana metariale devijojn
Ne rrug t’gabum
E di shum mir agimi i
Neserm nuk osht i premtum
Kshtuqe rastin e shfrytzoj
Sot zemren me shpalu
Te dua mam pa fund
Ti je gjithqka per mu!
E thom me gjith zemer
Te dua mam pa fund
Ti je gjithqka per mu

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

Kastriot Tusha & Dorina Plaku - Nostalgji

Ca pika shiu ranë mbi qelq.
Për ty unë befas ndjeva mall.
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi, sa rrallë.

Edhe m'u duk pak e çuditshme
Si erdh kjo vjeshtë, ky mëngjes.
Qiejt e ngrysur pa lejlekë
Dhe shirat pa ylberë në mes.

Dhe thënia e vjetër e Heraklitit
Seç m'u kujtua sot për dreq :
« Të zgjuarit janë bashkë në botë,
Kurse të fjeturit janë veç ».

Në ç'ëndërr kemi rënë kaq keq,
Që dot s'po zgjohemi ne vallë ?...
Ca pika shiu ranë mbi qelq
Dhe unë për ty seç ndjeva mall.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2004
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz KozeliMë Shumë Këngë Nga Klajdi Musabelliu:


Komente mbi këtë këngëKlajdi Musabelliu - Nostalgji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nostalgji".
3. Video është e këngës "Nostalgji", por nuk këndohet nga Klajdi Musabelliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.