TEKSTESHQIP

Klinti Çollaku
Do T'ia Dal
Lyrics

Mes dallgeve ne det
Ku era uleret,
e ngrita une zerin tim
A e degjon?
Ne qiell po jehon
Braktisur ne kte jete
Ne vendin me te shkrete
E ngrita prap une zerin tim
A e degjon?
Jehon...Gjemon
Sa here jam rrezuar une ne gjunje
Sa here si besova vetes une
Sa here kam gabuar tek nje rruge
Une prap jam ngritur si fortune
Sa here ma kane thene se meriton
Sa here ma kane thene je teper vone
Sa here jam plagosur une ne shpirt
Prap ne kembe jam ngritur duke thirr
Une do tia dal
Une do tia dal
Une do tia dal

Sa here nje stuhi me erdhi perballe
Zemra me besoi nje fjale
Dhe kur nje termet e rrezoi nje mal
Zemra prap me tha
E ngrita prap une zerin tim,
a e degjon
Jehon...gjemon.

Sa here jam rrezuar...

DËRGOI:
INFO
Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Endrit Shani, ndërsa për fjalët e këngës është përkujdesur Pandi Laço.