A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
31/03/1985 - 10/04/1985
Rtsh / Radio Tirana

Koncertet e Pranverës filluan në vitin 1985. Ishte gjithmonë vetëm një natë, votohej nga dëgjuesit e shikuesit dhe, mbas disa ditësh shpallej në radio-televizion kënga fituese. Nuk kishte çmime të dyta e të treta. Për çudi, koncerti u titullua "Kur vjen pranvera", kur të njëjtin titull kishte pasur kënga fituese e Festivalit të 11-të, aq të kritikuar, të dënuar e të ndaluar.

Koncerti i këtij viti u mbajt më 31.3.1985, morën pjesë 22 këngë. Kënga fituese u shpall në lajmet e fundit të datës 10.4.1985, disa orë para se të shpallej vdekja e E. Hoxhes.

Kënga fituese u shpall "Në duart e nënës"- muzika Gjergj Leka, teksti Zhuliana Jorganxhi


Nuk ka akoma asnjë votë

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019