TEKSTESHQIP

Kozeta
Nëse Më Do
Lyrics

Pritja me bon te mendoj kur me thu a ti prit dhe nuk vjen lodhem lendohem per ty pues veten per her aj vlen rruges kur heci shikojn mira djem qe kerkojn te me ken une per ty vuaj kaq shum kurse ty per mua sta ndin.

Eja me mer
Dhe mos luaj
Nese me do ti ma thuaj
Une te kerkoj se te dua dhe nese Shkon zdo jesh per mua .

Eja me mer
Dhe mos luaj
Nese me don ti ma thuaj
Uen te kerkoj se te dua dhe nese shkon zdo jesh per mua.

Pse ta ndjesh veten xheloz kur te tjeret me fjal me ngacmojn duhet tme rrish sa me pran si ate qe ste kam me mungon do vi nje dit do kujtosh por ngat vetes zdo te kem ndashta ti shum dote degjojsh sa renci se e jotja zdo jem.

Eja me mer
Dhe mos luaj
Nese me do ti ma thuaj
Une te kerkoj se te dua dhe nese shkon zdo jesh per mua.

Eja me mer
Dhe mos luaj
Nese me don ti ma thuaj
Une te kerkoj se te dua dhe nese shkon zdo jesh per mua.

DËRGOI:
INFO
Autor i vijës melodike dhe orkestrues i këngës rezulton të jetë Gramoz Kozeli, teksa autor i tekstit është Gjergj Jorgaqi.