TEKSTESHQIP

Kozma Dushi & Silva Gunbardhi
Genje, Po Thuaj Te Dua
Lyrics

Se shpirti s'mund te flere
c'po ndodh keshtu me mua
jo se kuptoj
Genjeme ndonjehere
por thuam qe te dua
dhe ta besoj

Si ty, njelloj une po vuaj
dhe zemra e trazuar
jo s'mund te flere
por edhe ti me thuaj
si ty s'kam dashuruar
jo asnjehere

Ref.
Nuk e dime se cdo te gjejme
nuk e dime se cfare kerkojme
nuk e dime se ke urrejme
nuk e dime ke dashurojme

Une te pres te vish moj zemer
ti pret, une te vij
ndaj akoma s'ka nje emer
jo ne dashuri

Jeta eshte e shkurter shume
ndaj mos u mendo
eja fluturo tek une
dhe me dashuro

Dashurine si dhurate
nuk ta fal askush
puthjen ti rrembeje
nga dy buzet prush

Ato qe tani kemi, si shohim, si kuptojme
ato qe nuk i kemi, ato i dashurojme
Se shpirti i njeriut, eshte shume i ngateruar
kur duket se afrohet, me shume eshte larguar
Se shpirti i njeriut, i teri eshte mister
se tjeter dashuron, dhe vete tjeter merr.