TEKSTESHQIP

Kozma Dushi
Mos Më Lini Të Largohem
Lyrics

Jetoj nje ender cmendurie
Tretem ne gaz strukem ne frike
Te fluturoj mbi oqeane
Ne arrati ndoshta, nje dite.

Te fluturoj une pas nje shprese
Se me ka humbur shpresa mua
Zgjomeni ju nga marrezia
Te shkoj dhe dua, edhe s'dua.

Po ku te iki, ku te shkoj
Nje fjale shqip ku ta kerkoj
Po ku ta gjej nje mik nje shok
Te me degjoje dhe kur flas kot.

Po ku ta le nenen e thinjur
Nje fjale te mire, nje fjale te hidhur
Te le nje kenge pa kenduar
E nje deshire pa plotesar.

Ref.
Zgjomeni ju nga marrezia
E mos me lini te largohem
Te me haroje dashuria
E diku larg, vete te harohem.

DËRGOI:
INFO
Këngës i janë përshtatur vargjet nga Jeta Vojkollari.