Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Femija I Pa Lindur (Feat. Leonard Bombaj, Anxhela Peristeri & A. Xhaxhaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  35

Kjo eshte historia e nje femije te palindur
Qe prinderit e bene pikture,
e varen ne mur dhe per ta sjelle ne jete, nuk u kujtuan kurre.
La la la la la la ………
vajti ora 8 pse s’me ngrite shpejt
BO bo sa pune e madhe sot ne zyre me pret
Dite per dite me vrap deri ne mesnate
Nuk gjetem nje minute rehat te rrime ne shtrat
Me duket mua apo e braktisem
Ate ne mur qe neve bashke e nisem
Ohu tani mos me vono dhe ti, ika flasim kur te vij
He shpirt? Po! Po!
Iku iku babi
Paska pune ai, po kam pune dhe une
Se di ai qe grate kane 100 here me shume
Kam gjithe punet e shtepise,qenin duhet te shetis
Dhe rrugen e karrieres duhet qe te nis
Por ti mos u merzit piktura ime
Qe ne per ty s’po marrim dot vendime
Sa te vije dita qe te lindesh ti,duhen bere shume llogari
Bukur kendon mami
Vallezojme bashke o mami.
iku iku mami
La la a laa a……
Na shkoi jeta vetem pune,nga e hena ne te shtune
100 mije telefonata,hyrje dalje,dreka e darka
Per veten s’po mendojme, Po pu-pucin e shetite ndonjecike?
Si ?A je ne vete ti mo?
Tani vertete u merzita,do I ndryshojme te gjitha
Do marr kredi per nje shtepi
Hapim nje biznes te vogel une dhe ti
Aha aha kjo eshte jeta
La la la la dolcevita
Do te bejme nje vile dykateshe
Me pishine edhe me bace
Boten mbare ne do te bredhim,do shetisim edhe qiellin
Po per mua asnjeri nuk po mendon
Koha iken ,fluturon
Rriten shoket kurse une mbeta ne mur
Nje pikture, pa asnje shprese,qe vetem pres.
Mendimin tim ta thashe dhe ta perseris
Qe ideja per specializimin me bezdis
Ti vertet do shkosh po une si do rri
Te ikesh ne kete moshe me duket cmenduri
Po c’jane keto gjera qe na i shpik tani
Te lutem zemer mos bej si femije
Mos te eshte merzitur burri dhe shtepia
Hopa filloi xhelozia
Betohem zemra ime qe se kam nga xhelozia
Po c’ke atehere qe me nderhyn ne planet e mia
Une jam e lire te bej ashtu sic deshiroj
Do te shkoj dhe pike mbaroi
Tani vertet u merzita,po na I prish qe te gjitha
Ta kishe thene qe me pare
Sinqerisht ta them qe ne do ishim ndare
E the dhe kete si arrite,me cmende,nervat m’i ngrite
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz
Ti je I keq,ti je xheloz,ti je perbindesh monstruoz……….
Po per mua asnjeri nuk po mendon
Koha iken ,fluturon
Rriten shoket kurse une mbeta ne mur
Dhe ne jete ndofta s’vij kurre .
Mbylle moj dritaren ta kam thene 100 here
Mos piktura, e mori era.
La la la aaa……………Nuk kemi video për këtë këngë.


Kripëmjaltëzat
Featuring: Anxhela Peristeri & Leonard Bombaj
Publikimi: 13/07/2013
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Kristi Popa
Ideja: Leonard Bombaj


Kripmjaltezat - Femija I Pa Lindur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Femija I Pa Lindur".
3. Video është e këngës "Femija I Pa Lindur", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 1