Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Festivali I Kafsheve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

x4 Oooo hej hej

Nje mace nje gomar
Nje qen dhe nje kendez
Njeher e ne nje koh’ e ben me fjal
N’oborrin e shtepis te lopes nje mengjes
Te bejn’ nje festival
x2 Sa mire sa bukur nje festival
x4 Mjaaau

x4 Oooo hej hej

E para nisi kengen macja e shtepis
Nje keng te vjeter miu gati qau
Nga thumbi minjt e lagjes nisi ti trondis
Mbaroi me mjau,mjau,mjau
x2 Sa mir sa bukur me mjau mjau mjau
x4 Mjaaau

x4 Oooo hej hej

I dyti na kendoi gomari veshegjat
Nje keng pa pergatitur,dosido
Nga fundi spektatoret nisi te merzis
Mbaroi me o io
x2 Sa keq sa keq me o io
x4 O io

x4 Oooo hej hej

I treti debutoi dhe qeni i komshis
Nje keng besnikerie bukur shum
Nga fundi qent e lagjes nisi ti habis
Mbaroi me hum,hum,hum
x2 Sa mir sa bukur me hum,hum,hum
x4 Hum,hum,hum

x4 Oooo hej hej

Koncertin na e mbylli gjeli kengetar
Nje ze te intonuar mbrekulli
Anetaret e juris i dhan cmimin e par
Mbaroi me rikiki
x2 Sa mir sa bukur me rikiki
x4 Rikiki
...
x2 Sa mir sa bukur me rikiki


Ky tekst u dërgua nga UendiKripëmjaltëzat
Publikimi: 13/04/2013
Muzika: Dorian Nini
Orkestrimi: Sokol Marsi


Kripmjaltezat - Festivali I Kafsheve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festivali I Kafsheve".
3. Video është e këngës "Festivali I Kafsheve", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 0