Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Ninulla E Frikes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  98

[Boni:]
Mami mami rri dhe pak te me zer gjumi rehat o ma
se kur iken ti cdo nat moj mami me futet brenda nje lugat
ulerin dhe bertet ze kendon per qejf te vet
me tund susten e krevatit sa ja kam friken lugatit o ma.

[Ajsi:]
Shpirti i mamit fli rehat se ketu nuk ka lugat
jane dy breza ne kete shpi po lugat ska pare njeri
Shpirti i mamit fli rehat se ketu nuk ka lugat
jane dy breza ne kete shpi po lugat ska pare njeri

[Boni:]
mami prit edhe pak se ka edhe me
te tregoj nje gje? (Po hëëëë?) Sapo hena ka dal mir ne krevatin nje vampir koken me jastek mbuloj nxjerr dhembet te kafshoj kercet dhembet pak nga pak buzet lyer tere me gjak ai qesh un theras ai vrap un bertas nuk me del zeri te flas qafsha koken e mamase per tyy o maaaa

[Ajsi:]
s'ka vampir ne keto vende ato jan ne mendjen tende fli tani dhe mos ki frik ja dhe driten po ta fik
s'ka vampir ne keto vend ato jan ne mendjen tende fli tani dhe mos ki frik ja dhe driten po ta fik

Naten me vin dy skelete o baaaaa me zbulojn disa sekrete
(Iiiiiiii) sa te shemtuar me nje sy dhe me 4 duar
disa veren te tavani i bien murit pa takat babi qe te me besosh fli ketu qe ta shikosh pastaj do te me thuash vet keam apo nuk kam te drejte

[Boni:]
C'jane keto ne mendjen tende fli te lutem se me cmende te rri babi dhe nje cik ja dhe driten po ta fik
c'jane keto ne mendjen tende fli te lutem se me cmende te rri babi dhe nje cik ja dhe driten po ta fik

[Ajsi:]
Cdo mesnate ne 12,cak, ekrani hapet vete,babi sec me del nje dore atje ne televizor, (ku e ke futur po te them?), me kap veshet me shkul dhembet
Babi ti do mund te qeshesh, por ai tha qe ti do vdesesh

[Boni:]
Ti moj xhan do jetosh gjate, fli tani se u be nate, neser t’gjithe fantazmat bashke, do t’i cojme ne luna park

[Babi:]
Ti moj xhan do jetosh gjate, fli tani se u be nate, neser t’gjithe fantazmat bashke, do t’i cojme ne luna park
Qe te lozin kalamajte, fli tani se u be naaate.


Ky tekst u dërgua nga Albinna.!Kripëmjaltëzat
Publikimi: 01/04/2013
Muzika: Kristi Popa
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Kristi Popa


Kripmjaltezat - Ninulla E Frikes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ninulla E Frikes".
3. Video është e këngës "Ninulla E Frikes", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 0