TEKSTESHQIP

Kristina Marku
Pema E Dashurise
Lyrics

Pa hile ty te deshta pa hile jo si ty mirpo kur nuk reshta kam dhan shum dashni kurr skam met pa zemer met mallku spo du kam pas sur ne emer taf per jet per mu Te gjith lumenjt kan me rrjedh qdo pranver kan me lulzu por pema jon me shtat nuk hedh por dot thahet me mir kshutu te gjith lumejt kan me rrjedh qdo pranver kan me lulzu por pema jon me shtat rrufe por dot thahet me mir kshtu
Tash kam pun me veten zemren me pastru dalngadal do tretet kjo dashni per mu kurr skam met pa zemer met mallku spo du kam pasur ne emer taf per jet per mu
Te gjith lumenjt kan me rrjedh qdo pranver kan me lulzu por pema jon me shtat nuk hedh por dot thahet me mir kshtu
Te gjith lumenjt kan me rrjedh qdo pranver kan me lulzu por pema jon me shtat rrufe por dot thahet me mir kshtu
Te gjith lumenjt kan me rrjedh qdo pranver kan me lulzu oooo pema jon me shtat rrufe dot thahet me mir kshtu

DËRGOI:
INFO
Ky projekt erdhi tek ne nga sfera vizuale edhe me një klip muzikor, video produksionin e të cilit e krijoi MAX Production. Videoklipi u publikua me datë 24 Mars 2013. Për komponimin dhe për okestracionin është përkujdesur Alban Arifi.