Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kushtrim Kelani - Sa Kollaj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Më nuk pyes çfar dite ësht sot
A ësht djell a shi
Se kur des një dashuri
Asgjë ska më rëndësi
Mas teje kërko zdu mo me dasht
Edhe me dasht un nuk po muj
Pak koh sa jam kon me ty
Më mjafton këtë jet me shty.

Ref
Sa kollaj kollaj kollaj
Me i pas syt me vaj
Pse pe then ti zemrën tem
Mos u bon ti me të nem
Ti kollaj kollaj kollaj
Mi pas syt me vaj a e din
Se çdo pik loti një nga një
E numron zoti.

Ku kam dal mu ke kujtu
Çka kam prek mu ke kujtu
Nuk ësht që se kam provu
Spo muj me t haru
Mas teje kërkon zdu mo me dasht
Dhe me dasht un nuk po muj
Ësht gjynah dashni e vjetër
Me tkrahasu me tjeter.


Ref
Sa kollaj kollaj kollaj
Me i pas syt me vaj
Pse pe then ti zemrën tem
Mos u bon ti me të nem
Ti kollaj kollaj kollaj
Mi pas syt me vaj
A e din se çdo pik loti
Një nga një e numron Zoti.


Ky tekst u dërgua nga AlbinKushtrim Kelani
Publikimi: 04/12/2022
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nurteel


Kushtrim Kelani - Sa Kollaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Kollaj".
3. Video është e këngës "Sa Kollaj", por nuk këndohet nga Kushtrim Kelani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kushtrim Kelani:


Komente 0