Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Mos Me Harro Krejt (Feat. Elton Tahiri ( Djali Vet ))  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7Një fëmi lëmosh kërkon
dorën pran ma ofron
me sy të përlotur lutet
më ndimo
mu m'shkatron

na ndimoni zotëri
edhe une jam fëmi
kam një ngjyr si shum të tjer
po fati bëri të jem i mjer

ref x2
pa fat pritem pa shtepi
pa buzqeshje e pa lumturi
jemi pjes e botës së padrejt
mos na harroni krejt

zemrën se çpo ma copton
shpirtin po ma trazon
nëpër bor e nëpër shi
një fëmi kërkon ngrohtësi

na ndimoni zoteri
edhe une jom femi
kom nje ngjyr si shum te tjer
po fati beri te jem i mjer

ref x4
pa fat pritem pa shtëpi
pa buzqeshje e pa lumturi
jemi pjes e botës së padrejt
mos na harroni krejt


Ky tekst u dërgua nga  Labigona   Kekka   ARBERGECI8

Labi - Mos Me Harro Krejt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Harro Krejt".
3. Video është e këngës "Mos Me Harro Krejt", por nuk këndohet nga Labi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):


Komente 0