TEKSTESHQIP

Labinot Tahiri
Zemra E Re
Lyrics

zemer tjetr tex
se kjo zemer don mem plaas
sa shum dashni ka paas
vet ne ishullin e llembjes
e kerkoj nje bark
laarg te iki sa me larg
ref
falma zot nje zemer tjetr ta harroj dashnin e vjetre tja nisi prej fillimit mos ta perseri gabimin
Ref
falma zot zemern e reee ku nuk vjen xhelozia ku ska vend tradhetia du ni zemer qe ma kurr se then dashuriaaaa

se kjo zemer sduron maa
se shum her e kan vraaa
si anie pa vela ne mes
stuhis e godasin dallget
e tradhtiss
Ref
falma zot nje zemer tjetr
ta harroj dashnin e vjetr
e tja nisi prej fillimit
mos ta perseris gabimin
falma zot zemern e re
ku nuk vjen xhelozia
ku ska vend tradhetia
du ni zemer qe ma kurr se then
dashuriaaa
Ref
falma zot nje zemer tjetr ta harroj dashnin e vjeter e tja nisi lrej fillimi mos ta perseris gabimin falma zot zemern e re ku nuk vjen
xhelozia ku ska vend tradhetia
du ni zemer qe ma kurr se then dashuriaa

DËRGOI:
INFO
Vija melodike dhe teksti vjen e realizuar nga Ilir Berani, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Ardian Kastrati.