Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Kaperolle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Kur më rri nën hije t'fikut
Plot me sy ia bën arshikut
Plot me sy e me qëpallë
Seç e shti në dhe të gjallë
(x2)

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo

Kur më shkon në ato varre
Me fustanin zvare, zvare
Të vdekurit seç i ngjalle
Të gjallët q'i vdiçe fare

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo

Kur më rri nën hije të manit
Plot me sy ç'ia bën çapkanit
Plot me sy e me qëpallë
Seçe shti në dhe të gjallë

Refreni:
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Gjërë te bregu më përcolle
Ooh aman
Oh, oh kapërrole
Kapërolle qumështore
Sytë e zi që i rrotullove oo


Ky tekst u dërgua nga I...   TinskiLeonora Jakupi
Publikimi: 01/12/2002
Orkestrimi: Naim Krasniqi


Leonora Jakupi - Kaperolle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaperolle".
3. Video është e këngës "Kaperolle", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0