Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Gjer Ne Shtrat Me Ke Ndezur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Orkestrimi:

Xhevdet Gashi

Këngë e albumit:

"Krejt Ndryshe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Nskaj te botes diku larg
ku dielli sgroh dot sikur atje
mblesh kujtimet varg e varg
e per ty e nisja keng te re
gjer ne eshtra me ke ndezur
me ato puthje qe mi dhe
ne shtat qiej ti me ke hedhur
shum te dua kur me the

reff
ja rembeve driten diellit
bota mbet e zhytur nterr
lshoma i rreze shpetoma shpirtin
mos me le te vdes ket tmer

Shpesh mendoi per ato dit qe nuk na ndante drit as terr
diq me mblidhet lomsh ne fyt e nga malli gjumi sme merr
gjer ne eshtra me ke ndezur
me ato puthje qe mi dhe
ne shtat qiej ti me ke hedhur
shum te dua kur me the

reff
ja rembeve driten diellit
bota mbetet e zhytur nterr
lshoma i rreze shpetoma shpirtin
mos me le te vdes ket tmer


Ky tekst u dërgua nga  laura
Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet