A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Leonora Jakupi - Mos E Prek Ushtarin Tim


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  66

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/03/2015

2015-03-21T16:59:03

Mos e prek ushtarin tim, qe thirri "LIRI",
Lere gurin le t'peshoj në vendin e tij.

Nëse s'jam atje ku i ndeza zjarret,
Dëshirat e mia do ti ruajn malet,
Me trup jam këtu me zemër atje,
Shpirti im o vëllezër, ne Kosovë, vjen e ju sheh.

Nëse s'jam atje trimat ku kënduan,
Amanetin tim Drenica e rruan,
Shqipja jonë e madhe krahët vet i hap,
Njëri n'Dugagjin e tjetri në Llap.

Mos e prek ushtarin tim, qe thirri "LIRI",
Lere gurin le t'peshoj në vendin e tij.

Nëse s'jam atje, shqipja ku bashkohet,
Zemra asnjëherë dhimbjes si dorzohet,
Se rroberia ime nuk e prek lirin,
Mirupafshim vëllezër, një ditë, një ditë në Prishtinë.

Mos e prek ushtarin tim, qe thirri "LIRI",
Lere gurin le t'peshoj në vendin e tij.


Lyrics submited by Arber Gecaje-Cards (2)

2018-06-21 16:16:42
Mos e prek ushtarin Tim
Qe thirri lirin
Lere gurin let pushoj
Ne vendin e tij
2018-05-08 15:00:13
Nese s'jam atje ku
I ndeza zjarret
Deshirat e Mia do ti
Ruajn malet

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019