Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Ne Zemer Te Me Ndjesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kur në sy të më shiqosh
Dua lotin t'ma rrëmbesh
Dua trupin t'ma prekesh ngadalë
Dua thellë në zemër të më ndjesh
(x2)

Se zemrat flasin pa mbarim
Fjalët jo nuk kanë kufi
Dhe ai sy që thellë më vështron
Një qëllim në jetë do ta ketë

Refreni:
Kur pranë teje rri e heshtur
Dridhem kur më prekë ngadalë
Mbrenda në shpirt ndjej diçka
Që s'ma thua dot me një fjalë
(x2)

Kur më thua se më do
Thellë në sy të më shiqosh
Dridhet trupi kur më ledhaton
Rri pranë meje mos u largo
(x2)

Se zemrat flasin pa mbarim
Fjalët jo nuk kanë kufi
Dhe ai sy që thellë më vështron
Një qëllim në jetë do ta ketë

Refreni:
Kur pranë teje rri e heshtur
Dridhem kur më prekë ngadalë
Mbrenda në shpirt ndjej diçka
Që s'ma thua dot me një fjalë
(x6)


Ky tekst u dërgua nga  TinskiLeonora Jakupi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/06/2001
Festivali: Polifest 2001
Orkestrimi: Naim Krasniqi
Teksti: Agron Rexha


Leonora Jakupi - Ne Zemer Te Me Ndjesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Zemer Te Me Ndjesh".
3. Video është e këngës "Ne Zemer Te Me Ndjesh", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0