Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leonora Jakupi - Zgjohuni Shqipetare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zgjohuni Shqipetare".
3. Video është e këngës "Zgjohuni Shqipetare", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leonora Jakupi - Zgjohuni Shqipetare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Hite Te Zgjedhura"

Këngë e albumit:

"Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte)"

Këngë e albumit:

"Kaperolle"

Komente

1 🔥

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00qielli pikon lule
zemra pikon gjak
me një krah lirie
ndeza token flakë
me një krah lirie
ndeza token flak
ndeza vetëtimat
me vllaznit e mi ..
krah për krah me trimat
do të sjell liri
krah për krah me trimat
do të sjell liri
Ref:
Zgjohunii Shqiptarë
me bekim të zotit
jemi çlirimtar
jemi shpresa e kombit
Ref:
zgjohuni shqiptarë
po lufton rinia
jemi çlirimtar
po na thrret liria

Ta çlirojm Kosoven
Zbashku ju me ne
Zemrat grusht i mblodhëm
me ty UÇK
Zemrat ngrusht i mblodhëm
me ty UÇK
kemi Mbushur rreshtat
Bijt e Skenderbeut
nuk i dhimset jeta
rinis se atdheut

Zgjohuni Shqiptar
me bekim të Zotit
Jemi çlirimtar
Jemi Shpresa e Kombit
Zgjohuni shqiptar
e kem amanet
Me i than sot kosoves
Rinia të thrret
mei than sot kosoves
Vendlindja thrret


Ky tekst u dërgua nga Arddita
Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet