TEKSTESHQIP

Leonora Jakupi
Koha S'na Fal
Lyrics

Sa ka zhurm ne ket trafik
Te gjith kthehen veq ti ik
Ka met mblu kjo bore ket vit dimrit
Ne endrra pa fund t'mijat
s'te gjej me aty ku t'lija
Veq ke len nje shej tek ti pendimi

Por s'je vetem si gjith qe treten
Ashtu shkove e me harrove
Ket nat janari ti s'je i pari dhe as i fundit
qe ket jet tradhtove

Fundit her te thash e di
Ne syt e saj me shfaqesh ti
Si nje perde mbyllet e me humb ndrita

Si as nje here do te lutesh ti me s'do t'ket
dhimb be syt e mi
Do t'kem shku se per mu filloj dita

Por s'je vetem si gjith qe treten
Ashtu shkove e me harrove
Ket nat janari ti s'je i pari dhe as i fundit
qe ket jet tradhetove

Ref (2x):
Ku je ti, e ku jam une?
Kjo nat e ftoht me le pa gjum
Ku je ti e ku jam une?
Orar nuk ndal, koha s'na fal

Ku je ti e ku jam une?
Kjo nat e ftoht me le pa gjum

DËRGOI: