Live Video

Liliana Kondakçi - Kur Jemi Bashke Te Dy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1980

1980-12-01T00:00:00

Muzika:

Aleksandër Lalo

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në Rtsh
Muzika A. Lalo, Teksti J.Papingji. kenduar ne Fest. 19-te.

Kur zbardh agimi, përherë unë ty të pres
Bashkë me shoqet të shoh dhe ty.
Dhe dielli lind më shpejtë
Dhe gazi zemrën ndez
Kur shihemi të dy.

Mbrëmjeve parkut
Shetisim bashkë të dy.
Dhe flladi flokët na përkëdhel.

Kur vellon nata hedh
Mes dritash unë dhe ti
Diellin kemi në sy.

Dielli lind, ditë e re përshendet.
Jetë e re, vrulli i saj më fton tek ti.
Në uzinë në aksion dhe në jetë.
Më e bukur puna del, më e bukur jeta rrjedh,
Kur jemi bashkë të dy.

La la ra la la la, la ra la la la...


Ky tekst u dërgua nga  butrint
Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:

Më Shumë...