Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Ne Lindem Ne Pranvere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Nuk e mbaj mend ne ishte Prill a Maj,
Kur emrin tend une ne buze nisa ta mbaj,
Cdo hap ne jete me zgjon nje melodi,
Ne cdo motiv refreni ishe ti.

Nje stine e blerte ty emrin ta ka dhene,
Ndaj prane e prane buzeqeshni ne cdo kenge,
Nga zerat tane ditet kumbojne,
Se ne pranvere ne lindem te jetojme.

Motivi pranveror vallezon ne gji si det,
Dallgezon' prej kraharori dhe merr krahe ne jete.
ora dhe ditet shkojne,
E jeta ne shtigje na fton'
Drite pranverore vendi im jeton.


Liliana Kondakçi - Ne Lindem Ne Pranvere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Lindem Ne Pranvere".
3. Video është e këngës "Ne Lindem Ne Pranvere", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0