Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liliana Kondakçi - Erdhen Dallendyshet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Dola ne rruge ne mengjes
Gezimi ne te qeshte,
Se c'kish' dicka te vecante
Qe s'e gjeja dot.

Degjoj, cicerimat perqark,
Pa shih, se cilat kane ardh'.
Dallendyshet mbushen qiellin tone
Skaj me skaj.

Ato, bukuroshes pranvere
Gjithmone lajmetare i jane
Ballkonet tona si fole
Ato i kane.

Refreni

Moj dallendyshe moj kush e gjen
Sa gjera ty une kam per te thene
Kam njohur une, kur s'ishe ti,
Dashurine.

Moj dallendyshe ti mire se vjen
Sot zemren time shoqe e ke.
Ne krah ti merre e fluturo
Me te bashku gezo.

2 here


Ky tekst u dërgua nga  Fatoja

Liliana Kondakçi - Erdhen Dallendyshet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdhen Dallendyshet".
3. Video është e këngës "Erdhen Dallendyshet", por nuk këndohet nga Liliana Kondakçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Liliana Kondakçi:


Komente 0