Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Kudo Je Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Në një dritëz që shkëlqen
dhe në notat e një kënge
në një zemër që troket
je ti

Në këto duar që ndërtojnë
dhe në krahët e një ëndrre
tek një foshnjë që buzëqesh
je ti

Nëpër rrugët plot me drita
në dëshirat e një zemre
në gëzimin e rinisë
je ti

Në shkëlqimin e mëngjesit
në argjëndin e një mbrëmje
çelur në një poezi
je ti

Refreni:
Dhe i mblodha zërat që ka jeta
ngjyrat që shpërthen natyra
dhe thura sot me to
një poezi

Mora gazin që shpërthen në zemra
gjithë buzëqeshjen e qytetit
dhe thura sot një këngë
plot dashuri

zerat qe burojne nga zemra
se jeta jone eshte
kenge dhe poezi


Ky tekst u dërgua nga  krizakeqe


Akordet:

F#m - G#m - C#m - B - G# - C#mC#m
Në një dritëz që shkëlqen
C#m D#m
dhe në notat e një kënge
F#m G#
në një zemër që troket
C#m
je ti


C#m
Në këto duar që ndërtojnë
C#m D#m
dhe në krahët e një ëndrre
F#m B
tek një foshnjë që buzëqesh
E
je ti


F#m B
Nëpër rrugët plot me drita
E A
në dëshirat e një zemre
D G#
në gëzimin e rinisë
C#m (SOLO C# - D# - E / F# / E - D# - C# )
je ti

F#m B
Në shkëlqimin e mëngjesit
E A
në argjëndin e një mbrëmje
F#m G#
çelur në një poezi
C#m
je ti


Refreni:


F#m B
Dhe i mblodha zërat që ka jeta
E C#m
ngjyrat që shpërthen natyra
F#m G#
dhe thura sot me to
C#m
një poezi


F#m B
Mora gazin që shpërthen në zemra
E C#m
gjithë buzëqeshjen e qytetit
F#m G#
dhe thura sot një këngë
C#m
plot dashuri


zERI DYTE

F#m B
zerat qe burojne nga zemra
E C#m
......
F#m G#
se jeta jone eshte
C#m
kenge dhe poezi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Luan Zhegu
Publikimi: 01/03/1986
Festivali: Kur Vjen Pranvera 1986
Muzika: Osman Mula
Teksti: Jorgo Papingji


Luan Zhegu - Kudo Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kudo Je Ti".
3. Video është e këngës "Kudo Je Ti", por nuk këndohet nga Luan Zhegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luan Zhegu:


Komente 0