Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luiz Ejlli - Hena Dhe Yjet Dashurojne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Sa here kujtoj
Diten kur jam larguar,
Floket e tu, ende i kam ne duar,
Me syte e tu,
Ne syte e mi kerkoje,
Ishte besim, a ndoshta mos dyshoje ti,

Une si atehere sot e kujtoj,
jo jo nuk mundem ta harroj,
Hena nga lart,
fshehtas po na pergjonte,
Nje ves e arte,
Nga syri po pikonte.

Jo si harroj,
Oh, sa te bukur ata sy si harroj
Hena pergjonte me zili,
Jo nuk harrohen ata sy,
Hena pergjonte me zili

REF.

I besoj, i besoj,
Zemren ne syte e tua,
Se aty gjej
te gjithe ato qe thua,
Se aty ndjej qiellin dhe kaltersine,
yjet i gjej aty veten time gjej.

Jo se kuptoj,
Pse njerezit nuk besojne,
Hena ne qiell dhe yjet dashurojne,
Jo nuk e di,
Jo, pse na shohin me zili nuk e di,
Hena dhe yjet qe ndricojne,
Per qiellin falin kaltersine
Per njerezit falin dashurine.

Ref.
I besoj i besoj
zemren ne syte e tua
se aty gjej
te gjithe ato qe thua
se aty ndjej qiellin dhe kaltersine
yjet i gjej aty, veten time gjej.
I besoj i besoj zemren ne syte e tua se aty gjej te gjithe ato qe thua se aty ndjej qiellin dhe kaltersine yjet i gjej aty, veten time gjej.


Ky tekst u dërgua nga Enio Kovaci

Luiz Ejlli - Hena Dhe Yjet Dashurojne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hena Dhe Yjet Dashurojne".
3. Video është e këngës "Hena Dhe Yjet Dashurojne", por nuk këndohet nga Luiz Ejlli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luiz Ejlli:


Komente 0