Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luiz Ejlli & Donald Veshaj - 2 Shotsa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pim,
Me fund i pim

[Donaldi:]
Zytem cdodite per ty nga malli
Mytem me vete vec tu pi,
Po me thu se vec un e kam fajin,
A ti se di sa dhem ky shpirt,

[Luizi:]
Hoooo, eshte jeta ime,
Po kercej ne nje bote plot me dhimbje,
Hoooo, eshte jeta ime,
Edhe nje nate (edhe nje nate)
Plot me dhimbje

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pim,
Me fund i pim

[Luizi:]
Dhe nje nate tjeter,
Me lotet e mi po ngre dolli,
Pse me le vetem,
Kur e din qe sjam i fort pa ty,
Harroja veten,
Fati spati plane per ne te dy,
Ndoshta ne nje tjeter jet,
Ndoshta do ta pim nje gote te dy,

[Donaldi:]
Hoooo, eshte jeta ime,
Po kercej ne nje bote plot me dhimbje,
Hoooo, eshte jeta ime,
Dhe nje nate, dhe nje nate,
Plot me dhimbje

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin (o per dashnin)
Me fund i pim ( me fund i pim)
Me fund i pim ( me fund i pim)

[REF. 2x:]
Edhe 2 shotsa,
Edhe 2 shotsa per dashnin,
Me fund i pime
Me fund i pim


Ky tekst u dërgua nga Orgisa.BLuiz Ejlli & Donald Veshaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/05/2023
Teksti: Elgit Doda, Donald Veshaj & Romeo Veshaj
Produksioni: Elgit Doda
Mix & Master: Marenglen Boja


Luiz Ejlli & Donald Veshaj - 2 Shotsa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "2 Shotsa".
3. Video është e këngës "2 Shotsa", por nuk këndohet nga Luiz Ejlli & Donald Veshaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luiz Ejlli:


Komente 0