TEKSTESHQIP

Luiz Ejlli
Zjarr E Ftohtë
Lyrics

(Eurovision Song Contest 2006 :: Albania)
LUIZ EJLLI

Une te harroj
Mos mi rendo me ditet
Gjithcka eshte e kot
S'e kuptoj
Lodhem te harroj
Me kohen vras kujtimet
Ne ne zjarr jemi te ftohte
Duhet te ikesh, vritem
Shoh dhe me verbon
Jemi ne zjarr e kerkon ftohte
E ne rrembime jemi
Veten e frenoj
I trembem zemres time qe te do

E ndihem
Zjarr e ftohte
Smundem dot
Shpresen une te ty e humba
Zemer o, me ndihmo
Te largohem se te dua
Zjarr e ftohte
Lodhem kot
Jam aty ne buzet e tua
Tretem aty
Se ky shpirti im te ndjen

Hape hape,hape hape zemren o
Zemer o
Hape hape,hape hape zemren o
Hape hape,hape hape zemer o

Cdo gje eshte e kot
Zemra kerkon te gjej stacion
Tek ty ndalon
Se gjithe mendimet enderrat
Vec, ne ty jetojne
Une dua te puth por s'munda dot
Pa ty une jeten time
Smundem ta kuptoj
I trembem zemres time qe te do

E ndihem
Zjarr e ftohte
Smundem dot
Shpresen une te ty e humba
Zemer o, me ndihmo
Te largohem se te dua
Zjarr e ftohte
Lodhem kot
Jam aty ne buzet e tua
Tretem aty
Se ky shpirti im te ndjen

E ndihem
Zjarr e ftohte
Zemer o
Zjarr e ftohte
Se ky shpirti im te ndjen

Zjarr e ftohte
Smundem dot
Shpresen une te ty e humba
Zemer o, me ndihmo
Te largohem se te dua
Zjarr e ftohte
Lodhem kot
Jam aty ne buzet e tua
Tretem aty
Se ky shpirti im te ndjen

DËRGOI:
INFO
Komponues i muzikës dhe autor i orkestrimit është Klodian Qafoku, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Dr. Flori.