TEKSTESHQIP

Luiz Ejlli
Kthehu
Lyrics

Sa po ndihem bosh qe ty s'te kam,
Duart nuk ti prek e buzet me jane ngrire,
Ku do te kerkoj ke shkuar larg,
S'di ku,
Si nje diell pas resh fshehur ti,
Dua te te them sa shume ti me mungon, dua,
Dua te marr fryme prane teje sot...

E di, ti do kthehesh prape si nje tjeter stine,
Do te marr ne krahe te braktis vetmnine qe le,
E di, zemren e kam hap vetem ty te pret,
Endrrat leri larg, kthehu perseri tek une.

Nata me rremben, s'di ku me con,sa larg,
Nis e flas me endrrat, por nuk jam i marre,
Ti hesht, askund s'te shoh e s'te degjoj jo jo,
Dua te te gjej se me mungon...

E di, zemren e kam hap vetem ty te pret,
Endrrat leri larg, kthehu perseri tek une.

E di, ti do kthehesh prape si nje tjeter stine,
Do te marr ne krahe te braktis vetmnine qe le,
E di, zemren e kam hap vetem ty te pret,
Endrrat leri larg, kthehu perseri kete nate...
INFO
Melodinë dhe orkestrimin e krijoi Marjan Deda, teksa autor i tekstit është Sokol Marsi.