Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Ekstravaganca

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ekstravaganca".
3. Video është e këngës "Ekstravaganca", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Ekstravaganca  (Feat. Mc Kresha & KAOS)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Këngë e albumit:

"Zimasamshevy"

Komente

1 🔥

Featuring

KAOS

Featuring

Mc Kresha

13/08/2013

2013-08-13T17:05:40+00:00LYRICAL SON:

Po babës, hala gishtin e mesëm e maj nalt/
Ruj t'tutë se kta t'mitë secilin gjest e kan/
Bam ftyrës(Pa, pa, pa), Bam Bam Trupit/
Manej dil kqyr n'Shehër ku muni mi gjetë/
Amo, duhni mu bo shum edhe jo veq numër/
PINTFINIT Bitch për Ty i bjen rrezik/
Mledhen shtohen per çdo dit', e çdo vit ja qijn Mit/
Qaq shum saqë Me ni Album kejt Hip-Hopin e ndrrojn/
E ky menimi jem nuk o' i Nianshëm qashtu krejt jon ka thojn/
MAN Punën mo nuk e kom, me m'shti me ni Thes me teton/
Sasi e Kualitet sado, Lavdi qetij Beat-i s'jeton mo/
FEJKINEJZERA lehin egër si Chihuahua/
Semi-Repera rimat krejt i keni ka-ka/
Jo s'po menoj veq Une njejt hej/
Secili prej Juve që jeni kundër Meje krejt/
Muni mu bo Tubë e me shkru rima bashk/
Me u Munu edhe prej vetit me dalë, Po Knej/
Ka MC që t'qet CD me bo me t'ni Tu m'DISS/
(Dis)Rrespektu hala pa i shkru si Lopën i Fuckin' MYS/

REFRENI(LYRICAL SON):

I Get Good Ganja, EXTRAVAGANZA/
Talkin' to These Bitches/
but I still don't get No Answer/
No Gangsta, Murray in a dreadlock Rasta/
Na jau nalim Frymën si me ju kapë ASTMA/

BREATHE,
BREATHE,
BREATHE,
BREATHE, BREATHE.

VIG POPPA:

Emni o' Vigan, thirrëm Ekstravagant/
Kurgjo nuk ndodh Kurr nëse Une me fillim se boj plan/
Jo, Ti mir nuk m'njeh Un i marr Lekt Ti si sheh/
Une vi i mbledhi krejt Vet/
M'doken si mi vjedh qaq leht/
Ama ni Baseline (Kill 'Em), Vig Poppa (Kill 'Em)/
Vig Poppa me Mu nuk ka lojë/
Un jom High as a Helicopter/
S'mun prekë, hajde provo ki mu djegë/
Zjarri munet me t'nxe amo edhe munet me t'pjekë/
Mos pshtyj nalt se t'bjen Ftyrës, PLAYBOY/
Gjeje Ti mnyren ma t'mir me m'fol/
Ose rri kqyr amo mos t'shkon menja me qel gojën/
Kshtu ashtu, Kurr nuk po t'ngojn/
SAY WHAAAAAT/

REFRENI(LYRICAL SON):

I Get Good Ganja, EXTRAVAGANZA/
Talkin' to These Bitches/
but I still don't get No Answer/
No Gangsta, Murray in a dreadlock Rasta/
Na jau nalim Frymën si me ju kapë ASTMA/

BREATHE,
BREATHE,
BREATHE,
BREATHE, BREATHE.

MC KRESHA:

VATO, vlon Gjaku si Tomato Sos/
Hatin' on Us, boni çmos veq me met ma gjat n'shtos/
Danger when I Boss, ju shëndrroj n'ANGEL DUST/
Njerzt t'thojnë Dost e mas shpinës t'bojnë Cross/
Money is my Bitch, Pse po bohesh Xheloz/
Bricks e Cross, Ti je Leaning RICK ROSS/
We bring The Blues, veshim Jeans-a blues/
Plus ni Dashni për Haverat e mi n'QUZ/
Mission Impossible, TOM CRUISE/
Bad News, Shots Fired, You Lose/
SHUUUJ, I'm a Soulja Boy yuhhh/
Njeri Na ju shkelim me AIR FORCE Shoes/
On My "ROAD TO PERDITION", Tu u përballë me t'përditshmen/
Loading Ammunition, No Talkin' just listen/
No Whisper, S'vjen n'shprehje SNITCHIN'/
I've Done Shit on My KITCHEN, Ma përpara i ha 100/

REFRENI(LYRICAL SON):

I Get Good Ganja, EXTRAVAGANZA/
Talkin' to These Bitches/
but I still don't get No Answer/
No Gangsta, Murray in a dreadlock Rasta/
Na jau nalim Frymën si me ju kapë ASTMA/

BREATHE,
BREATHE,
BREATHE,
BREATHE, BREATHE.

LUMI B:

Yeah, Bonu Burrë edhe kqyrëm n'sy/
E di që o' shum shtir për Ty/
Nëse ki najsen me thonë, thuma n'ftyrë/
S'ka me kthy, s'munesh me ngjitë qka u Thy/
Qata Flej me Sy qelë, shoh me sy mshelë/
Veq veten s'du mi kqyrë tjert'/
FUCK HATERS, Ulne kryt Krejt/
Ki problem, LUMI Ty t'shkelë/
Beat-a Ty t'shkelë, VIG POPPA Ty t'shkelë/
Edhe nuk e kena njet mu nalë, a ka tjerë?/
Mirësevini n'botën e çudirave/
Aty ku bohet Palimi i Pidhave/
Ekzekutimi i dobsirave/
Kshtuqë ma mirë ik Haver/
Po, Po Une jom qaj Une kom faj/
Une s'maj Thikë, Une maj MIC/
Une shaj, Une i qoj Nalt/
Bonu kejt bashk se, LUMI o' ON FIRE/
FIRE, FIRE, FIRE/

REFRENI(LYRICAL SON):

I Get Good Ganja, EXTRAVAGANZA/
Talkin' to These Bitches/
but I still don't get No Answer/
No Gangsta, Murray in a dreadlock Rasta/
Na jau nalim Frymën si me ju kapë ASTMA/

BREATHE,
BREATHE,
BREATHE,
BREATHE, BREATHE.


Ky tekst u dërgua nga  ExCaliBuR   tanimix   Xaimmi1   endritzzzz
Më Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet