A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Lyrical Son, Ledri Vula & Mc Kresha - Menemadhe


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  221

Fans' Comments

2 🔥🔥

31/01/2019

2019-01-31T18:00:09

See Also

Ledri Vula

See Also

Mc Kresha

Lyrics:

Ledri Vula

Lyrics:

Lyrical Son

Lyrics:

Mc Kresha

Song from the album:

"United State Of Albania"

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 19
[LYRICAL SON:]
Ti menon që munësh damas
Po s'munësh as tanga me ble pa mu
Le mo Louis e ksi gjana
Për ty jon tema t'rana m'i bo pa mu

Ki me m'lypë, ki me m'lypë
S'ki me m'gjetë
Se m'ke rrejtë, se m'ke rrejtë
M'ke bo be

Ty t'ka prish' parja, fama
La bella vita
S'muna me t'nxon kërkah
Ty s't'nxen as prita
Nuk len shumë gjurmë
Ato se ndjek as CIA
Po don me m'smu
M'ka lu mu

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?

[LEDRI:]
Ki menu që shkon te pllazha
Me numru guaca
Po jo pa mu...
N'shishe i ki t'fala
Kujtimet i merr vala
Lundro pa mu...
Ti m'ki thy e un t'kom kthy
Po s'na ka ecë
Na ka met' veç prej larg me u përshendetë

Ty t'kom prishë une
Mu m'ki prishë ti
Ti sëm merr seriozisht
E as une ty n'shpi
Ti m'ki kshyr si gjysë
E 1 e gjysë ti
Un n'shpi n'2 e gjysë
E n'3 e gjysë ti
Tu jetu si n'andërr, pamjën bardh' e zi
Çysh mu ndreç' na dy, kur je idhnu veç ti?
Çysh mu ndreç' na dy...
Kur je idhnu veç ti?

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?

[MC KRESHA:]
Ti menon që munësh damas
Po s'munësh as darka me ble pa mu
Le mo tu pi limonada
Xhiro me limo t'gjata me bo pa mu

Ki me lypë, ti me hypë, n'kët' Porsche
Si me ty, si pa ty, për mu krejt' njejtë

Ty t'ka prish' fama e darkat
Me paret e mia
Ty s't'vran' as karma
As s't'kapin dajt ushtria
Ruju pi zgjon me m'kap'
Kur jom ka shpia
Po don me m'smu

Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu t'pa
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr rri tu m'vra
Krejt' ça pata une ty ti dhash'
Kush ta ndrroj mendjën ty?


Lyrics submited by  Tonnidas   dionae-Cards (10)

2019-03-18 14:28:47
Ki menu që shkon te pllazha
Me numru guaca
Po jo pa mu...
U krijua nga Stelina Sulejmani 2019-02-28 08:06:03
Ki me lypë ti me hypë
n'kët' Porsche
Si me ty, si pa ty
Për mu krejt njejtë 
2019-02-19 20:06:17
Ty t'ka prish parja, fama
La bella vita
S'muna me t'nxon kërkah
Ty s't'nxen as prita
U krijua nga Kristiana 2019-02-17 19:56:31
Ti menon që munësh damas
Po smunësh as darka me ble pa mu
Le mo tu pi limonada
Xhiro me limo tgjata me bo pa mu
U krijua nga Anilejda 2019-02-08 20:15:00
N'shishe i ki t'fala
Kujtimet i merr vala
Lundro pa mu...
U krijua nga Gerti Gollaku 2019-02-04 15:59:15
Ti m'ki kshyr si gjysë
E 1 e gjysë ti
Unë n'shpi n'2 e gjysë
E n'3 e gjysë ti
2019-02-02 09:20:21
Qysh mu ndreq na dy,
kur je idhnu veç ti?
2019-02-01 21:56:36
Ki me m'lypë, ki me m'lypë
S'ki me m'gjetë, se m'ke rrejtë
Se m'ke rrejtë, m'ke bo be
2019-02-01 18:55:09
Ti me mu ke hy n'gjynah
Çdo nat' n'andërr je tu m'vra
Krejt' ça pata unë ty ti dhash
Kush ta ndrroj mendjen ty?
2019-02-01 15:39:42
Ty t'ka prish' fama e darkat
Me paret e mia
Ty s't'vran' as karma
As s't'kapin dajt ushtria
Ruju pi zgjon me m'kap
Kur jom ka shpia

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019