Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Jeho Kënga Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Lot'e mi kurr’ nuk u than’,
M'ka marr’ malli me t'pa moj nan’,
Se n'dhe t'huj’ kam mbet i shkret’,
Oh, malli yt nuk po m'len me vdek’.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

M'vjen një kang’ me përmallim,
Atje larg m'thret dheu im,
Atje larg qan’ nan’ e mjer’,
“Oh, kthehu bir t'shoh dhe njëher’!”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Zemra m'digjet nat’ e dit’,
Oh, po m'thret djepi ku jam rrit’,
Qan’ nan’lokja n'drit’ të hanës,
“Oh, ku m’u trete sokoli nanës?”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadaniMahmut Ferati
Publikimi: 17/09/2022
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Mahmut Ferati - Jeho Kënga Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeho Kënga Ime".
3. Video është e këngës "Jeho Kënga Ime", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0