Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati, Shyhrete Behluli & Shkurte Fejza - Ah Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

I
Ai qe kurr ne dashni ska ra
Fukara eshte ne kete dynja
Ai qe ka zemer me dasht
Zoti ne krye ment ja lasht
Kur ja nis me tu dridh zemra
Dite diteS ste punon mendja
Nuk sheh me sy tu i pas ne ball
Se dashnija te bon budall

Ref:
Ah dashni ah dashni
Si uj deti ishe ti
Sa ma shum ne bofsh me pi
Ma shum etje ki me ni

II
A ka kush qe ne dashni bjen
E rahat gjumi e zen
Kur troket ne zemer e shkreta
Ndryshe niset me u bo jeta
Edhe zjarmi ne baft me te prek
Nuk e nin qe tka djeg
Sdin me u rujt as din me u prujt
Ne 12 te dites udha t'hup

Ref:
Ah dashni ah dashni
Si uj deti ishe ti
Sa ma shum ne bofsh me pi
Ma shum etje ki me ni


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mahmut Ferati, Shyhrete Behluli & Shkurte Fejza - Ah Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Dashni".
3. Video është e këngës "Ah Dashni", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati, Shyhrete Behluli & Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0