Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Jetimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Ah moj jetë
Aah moj jetë

Dikush qanë, e dikush qeshë [2x]

Në rrugët e jetës ka drit' dhe errësirë
Shumë zemra i ndau fjala lamtumirë
Shumë zemra u bashkuan, dhimbjes ti bëjnë ballë
Por dikush ndrroj jetë, dikush mbeti gjallë [2x]

Te pragu i shpisë nanë e babë s'kam gjetë
n'tokën e përgjakur vetëm kisha mbetë [2x]

Jam përulur para Zotit
Ra mbi tokë pika e lotit
Shumë Kosovë për ty jam lutë
Unë jetimi i mbetur n'rrugë

Jam përulur para Zotit
m'ra mbi tokë pika e lotit
A t'kujtohet moj Kosovë
Kur më ra baba dëshmor

Ne pluhnin e rrugëve
Më mbeti rinia
Shumë lule janë djegun
Pranverat e mia

Unë isha dhe jam
Dhe do t'jem n'këtë tokë
Këtu ku një plis
Po qan për nje kokë [2x]

Te pragu i shpisë nanë e babë s'kam gjetë
N'tokën e përgjakur vetëm kisha mbetë [2x]

Jam përulur para Zotit
Ra mbi tokë pika e lotit
Shumë Kosovë për ty jam lutë
Unë jetimi i mbetur n'rrugë

Jam përulur para Zotit
m'ra mbi tokë pika e lotit
A t'kujtohet moj Kosovë
Kur më ra baba dëshmor


Ky tekst u dërgua nga Ladixxxix-9&albi Vi-10   lindalinda   smartnessMahmut Ferati
Publikimi: 01/12/2003
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)


Mahmut Ferati - Jetimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetimi".
3. Video është e këngës "Jetimi", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0