Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Motra E Ushtarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Oh me borë ish mbulu mali
Eh m`ish bo si plis shqiptari
Frynte era në veri
Vetëm gjakun se kish ngri

Gjithçka zbardhi bora e malit
Përveç kësulës një ushtari
Që atë natë po bënte roje
Me ia mbrojt shqipes këto troje

Në mes natë të atij acari
Nëpër vesh të atij ushtari
Bashkë me zhurmën e stuhisë
Po na vjen një za i fmisë

Ma mirë vdekun e n'qetësi
Se i gjallë atë za me ndi
Vaji i fmisë n'zemër më prek
Me shti n'dhe pa dashtë me vdek

Në atë mal veshun me lisa
Ku gjithë ditën kish ni krisma
U nis trimi për me pa
Ka po i vjen natën ai za

Tu i qit hapat neper borë
Tu e mbajt pushkën me dorë
Tuj ec natën n'atë mal të shkretë
Thirri mot çka paska gjete (??)

Kur e pa motrën e vogël
Thotë çka t'qiti ty n'këtë kodër
Motra e vogël nuk tha fjalë
Ni plagë koma ja kish marrë

Ish nis ditën rrugës malit
E kish djeg malli i vllaut
T'kuqe borën e kish ba
Dhe nji herë vllaun me e pa


Ky tekst u dërgua nga Sara   smartness

Mahmut Ferati - Motra E Ushtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra E Ushtarit".
3. Video është e këngës "Motra E Ushtarit", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0