Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Femijë I Braktisur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Femijë I Braktisur".
3. Video është e këngës "Femijë I Braktisur", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Femijë I Braktisur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

MProduction

Këngë e albumit:

"Çikat E Kosoves"

Këngë e albumit:

"Shamia Boj Pembe"

Komente

Asnjë Koment

29/04/2016

2016-04-29T15:24:04+00:00Rruges sot kalova , plot femije ishte oborri
Ne mesin e tyre nje femije zemren ma morri
Kishte sy te shkruar bukur kanges ja kish nisun Oh jet oh jet
Ah mallin qe kishte as kta tinguj spo ia fshinin thirrnin nan
ah nan ku je

REF2X:
Pak dashni pak dhembshuni mem nejt ngat nan se mke fmi
Un u msova me eec me fol po smajte nkrah as smajte ndor
Fatin me lot kush ia ka qendisur Nuk asht jetim osht fmi i braktisur

Nan oj nan e kti fmiu aj shikim gjakun ma ngriu
Sado veshtir qe ta kesh beso te zoti dhe forc do te gjesh
Sado veshtir qe te jet fmiu e ka venin te nana e vet

Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Video Produksioni: MProduction

Ky tekst u dërgua nga Besa
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë