A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mahmut Ferati - Mindili  (Feat. MC Lifi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/04/2018

2018-04-14T15:53:25

Featuring

Xhevdet Jashari

Production:

Big Deal Records

Song from the album:

"Gurbetqar"


[Mahmut Ferati]
Më ka humb mindili...
Më ka humb mindili aman
se dij ku m'ka rae,
se dij ku m'ka rae ooo;

Rreth e rreth oborin...
Rreth e rreth oborin
me lot e kam' lae,
me lot e kam' lae ooo

Mos e laj me lot
oh mori lulije
se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.
Se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.

[MC Lifi]
Nuk t'ka hup mindili
hiç mos u mërzit!
Te dera e oborrit
ta kam rujt përdit.
Ah për at' mindil
m'ka gjeg zemra e shkret
eja se mindilin
Lifi, Lifi ta ka xhet!
Mos e lip mindilin
moj lulja e bardh'
Pa prajt pa kujtaue
n'dor' teme ka ardh'
çekshau ka qef Lifi
pasha k'to dy sy
nuk ta jap mindilin
pa t'mar ty.

[Mahmut Ferati]
Më ka humb mindili...
Më ka humb mindili aman
se dij ku m'ka rae,
se dij ku m'ka rae ooo;

Rreth e rreth oborin...
Rreth e rreth oborin
me lot e kam' lae,
me lot e kam' lae ooo

Mos e laj me lot
o mori lulije,
se të merr dylberi aman
nuse t'çon në shipie.


Lyrics submited by bzzzz
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019