Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Nuk E Lshojme Vendlindjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Lshojme Vendlindjen".
3. Video është e këngës "Nuk E Lshojme Vendlindjen", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Nuk E Lshojme Vendlindjen  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Mahmut Ferati

Teksti:

Abaz Selmani

Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Komente

Asnjë Koment

08/06/2019

2019-06-08T13:52:37+00:00U nxi qjelli po bjen shi
Ni nanëloke ka merzi
Asni fmi nuk e ka ngat
I kan met krejt shpijat thate

Ik rinija dite per dite
Do n,evrope do n,amerike
Kane met shpijat vetem pleq
Per nanloken u ba keq

Ref.:
Kane met shpijat vetem pleq
Kane met shpijat gra e fmi
Nane babe pi leni keq
O ku po shkoni djemt e ri

Shkret katunet na kan mbet
E po zbrazet cdo qytet
Stacionet mbushur plot
Cka po ndodh me ne o zot

Ku po shkon n,lule t,rinis
I le pleqt te pragu i shpis
Ni dite nana ka me vdeke
Ni grush dhe ska kush ja qet

Muzika: Mahmut Ferati
Teksti: Abaz Selmani
Orkestrimi: Burim Krasniqi

Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë