Më mbaj mend (për 1 muaj)


2 Fjalë Për Klipin E Ri “Zambaku I Bardhë” Nga Malësori


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
[29-05-2014]
Malësori vazhdon të mbetet ndër këngëtaret e paktë shqiptar që mundohet të kultivoj dhe ruaj këngën shqipe. Asnjë nga këngët e tij nuk qëllon të jetë pa pasur instrumente burimore shqiptare. E tillë është edhe kënga më e re që sapo është publikuar me titull “Zambaku i bardhë”.Kënga është punuar nga Ilir Berani, orkestrimi nga Ardian Kastrati ndërkaq videoklipi është realizuar në qytetin antik shqiptar në Apolloni, xhirimet e të cilit janë bërë nga produksioni “MusicAl” nga Tirana. “Kënga dhe klipi përmbajnë motive etno të muzikës sonë burimore, karakteristike për trevat tona të Ilirides”, ka thënë ai.Këngëtari shqiptar nga Malësia e Madhe theksoi se këto ditë do të editohet edhe albumi më i ri me të njëjtin titull, ku shpërndarjen do ta bëj produksioni “Eurolindi”.
 (Kosovarja)

      Malesori - Zambaku I Bardhe [Teksti dhe Klipi]


Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet