Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Adrese E Gabuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Video Produksioni:

Pixels Production

Këngë e albumit:

"The Best Of Malesori Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Pse U Ndame"

Këngë e albumit:

"Hasmëri E Fundit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:001.Nje dite une te jam kthyer,
sikur zogu krahethyer,
para deres te kam pritur,
gjate,gjate kam trokitur.

Kur u hap dere e vjeter,
dole me nje njeri tjeter,
thash me ze te deshperuar,
"me fal,adrese e gabuar"

-Bjen shiu si ujevare,
lotet e dashurise nuk i shperlan,
jemi,jemi dy te ndare,
folem gjate e asnje fjale s'e tham.

Ref:Hej dashuri,ne kete shtepi ne kemi jetuar,
Me dashuri,dite gezimi kemi enderruar,
ne kete shtepi,une lumturine kot e kam kerkuar
ska dashuri,tani eshte vec adrese e gabuar.

2.Njerezit qe kane dashuruar,
njeri tjetrin s'e harrojne,
dhe te gjithe kane shpresuar,
se prap,prap do t'vazhdojne.

Po kur hapet dere e vjeter,
dhe kur del nje njeri tjeter,
e kuptojne se ka mbaruar,
se jane ne adrese te gabuar.


Ky tekst u dërgua nga Besa
Më Shumë Këngë Nga Malësori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet