TEKSTESHQIP

Malesori
Lamtumirë
Lyrics

Erdhi dita sot me u nda
kush e din moj nan kur kam met pa?
Ty baba, vlla e moter
ty moj buke qe pjekesh ne voter

Ref: Lamtumire moj nane
moter edhe vella
Lamtumire ti shkolle
qe me fale driten
Lamtumire o shoke
qe bashk u rritem

Lamtumire or plake
ma ruaj at oxhak
Lamtumire shqiponje
qe shkon hava
dhe te huaj a dot vish me pa

Ne mengjes per pa ague
doren nane te kam shtrengue
Ne drit te hanes
hapa hapa
nane malesine e kam lane mrapa

Ref: Lamtumire moj nane
moter edhe vella
Lamtumire ti shkolle
qe me fale driten
Lamtumire o shoke
qe bashk u rritem

Lamtumire or plake
ma ruaj at oxhak
Lamtumire shqiponje
qe shkon hava
dhe te huaj a dot vish me pa

DËRGOI:
INFO
Autor i melodisë dhe autor i tekstit rezulton të jetë Nikollë Nikprelaj, teksa autor i orkestrimit është Naim Krasniqi.